"Nem ismerünk el mást, mint a nagy elvtársat, Kim Dzsong Unt"
Hűségét nyilvánította ki az észak-koreai elit az ország vezetőjének, Kim Dzsong Unnak kedden, néhány nappal a fiatal vezető kegyvesztetté vált nagybátyjának kivégzése után.
Hűségét nyilvánította ki az észak-koreai elit az ország vezetőjének, Kim Dzsong Unnak kedden, néhány nappal a fiatal vezető kegyvesztetté vált nagybátyjának kivégzése után.
Belpolitikai ügynek tekinti Kína az Észak-Koreában nemrégiben még roppant befolyásosnak tartott Csang Szong Tek kivégzését, de ezzel együtt - vezető illetékesek nyilatkozatai szerint - szoros figyelemmel követi az észak-koreai eseményeket. A hongkongi média eközben ébresztő hatásúnak nevezte az ügyet.
Nagy számban hazarendeli a Kínában dolgozó észak-koreai külkereskedelmi képviselőket és üzletkötőket a phenjani rezsim, összefüggésben második számú vezetőjének két nappal ezelőtti kivégzésével - közölték szombaton az ügyet ismerő források.
Kivégezték Észak-Koreában az országot vezető Kim Dzsong Un kegyvesztetté vált nagybátyját. A nemrégiben még a rezsim második emberének számító férfi félreállítása évtizedek óta a legjelentősebb politikai földrengés a sztálinista diktatúrában.
Konzultációkat kezdett ázsiai szövetségeseivel az Egyesült Államok azt követően, hogy az észak-koreai sajtó pénteken beszámolt az országot vezető Kim Dzsong Un nagybátyjának kivégzéséről.
Különleges katonai bíróság elé állították, és rövid úton ki is végezték Észak-Koreában Csang Szong Teket, az ország első embere, Kim Dzsong Un nagybátyját és egykori mentorát. Szeretőket tartott, kábítószert fogyasztott, és ellenforradalmi csoportot vezetett.
A phenjani állami televízió állóképeket mutatott hétfőn arról, hogy Kim Dzsong Un észak-koreai vezető kegyvesztett nagybátyját egyenruhás őrök kivezetik a Koreai Munkapárt politikai bizottságának tanácskozásáról. Miként lesz valaki ripacsból egy diktátor veje, majd többszöri kegyvesztettség után az ország második embere, hogy aztán akkorát zuhanjon, mint még soha. Csang Szong Tek portréja.
Phenjanban hivatalosan megerősítették, hogy minden tisztségéből menesztették Kim Dzsong Un észak-koreai vezető nagybátyját, Dzsang Szong Teket. Az erről szóló bejelentést a KCNA hivatalos hírügynökség tette közzé vasárnap.
Kivágták Kim Dzsong Un észak-koreai vezető nagynénjének férjét, Dzsang Szong Teket egy dokumentumfilmből, ami megerősíti a korábbi híreket, melyek szerint a nagyhatalmú rokon kegyvesztett lett, és unokaöccse leváltotta.
Elszökött az országból az észak-koreai vezető, Kim Dzsong Un sokáig befolyásos nagybátyjának pénztárnoka - közölte pénteken a dél-koreai média, hozzátéve, hogy emiatt válthatták le nemrég a phenjani rezsim második embereként emlegetett Dzsang Szong Teket.
Dél-koreai értesülés szerint leváltották hadseregbeli magas tisztségéből az észak-koreai vezető, Kim Dzsong Un befolyásos nagybátyját, akit hosszú ideje Kim mentoraként tartottak számon, több bizalmasát pedig kivégezték.
A diktátor azzal érdemelte ki a díszdoktori címet, hogy "fáradhatatlan erőfeszítéseket tesz az ország képzésére és a nép jólétért" - idézte a hivatalos észak-koreai hírügynökség a HELP magánegyetem rektorát.
Néhány hónappal kinevezése után leváltották Észak-Koreában a hadsereg főparancsnokát – erősítette meg csütörtökön az állami média. A lépés az ország felső vezetését érintő átszervezés része, amellyel elemzők szerint Kim Dzsong Un észak-koreai vezető a hatalmát kívánja megszilárdítani.
A magas rangú állami tisztségviselők felét lecserélte Kim Dzsong Un észak-koreai vezető, aki ezzel a lépéssel is hatalmát kívánja megszilárdítani - olvasható egy kedden közzétett dél-koreai jelentésben.
Észak-Korea nem mond le az atomfegyverekről, amelyek az elrettentés hathatós eszközéül szolgálnak az Egyesült Államok agresszív politikájával szemben - közölte pénteken az észak-koreai kormány mellett működő védelmi bizottság.
Kim Dzsong Un észak-koreai vezető nem mondott beszédet az államalapítás 65. évfordulója alkalmából rendezett katonai parádén, pedig nyugati elemzők azt remélték, beszédet intéz a nézősereghez, újabb részleteket felfedve a rendkívül elszigetelt állam bel- és külpolitikájáról.
Lánya született nemrégiben Kim Dzsong Unnak – ezt állította Dennis Rodman amerikai veterán kosárlabdázó, aki az elmúlt napokban ismét Észak-Koreában járt, és találkozott a sztálinista ország vezetőjével.
Az amerikai kosárlabdasztrá hazatérőben nyilatkozott észak-koreai útjáról. Kim vacsorával is megvendégelte Dennis Rodmant.
Három koreai nő piros kalapban, vállpánt nélküli topban és oldalt felsliccelt szoknyában táncol, valószínűleg egy tévéstúdióban – a kínai média szerint ez lehet azon a „szexvideón”, amely miatt kivégezték múlt hónapban Kim Dzsong Un észak-koreai diktátor volt szeretőjét, Hjon Szongvol énekesnőt és zenésztársait.
A Chicago Bulls egykori játékosa, Dennis Rodman újra Észak-Koreába látogatott, hogy "lógjon egyet" az ország diktátorával, Kim Dzsong Unnal és hogy "áthidalja a kulturális szakadékot".